LEM_ONIADA po premierze!

Intensywnie, rokująco i zbierając siły patrzymy już na wrzesień – we wrzesniu spotkamy się z naszymi widzami.
Gimnazjalisto, gimnazjalistko to dla Was jest LEM_ONIADA!
LEM_ONIADA – smaki dojrzewającej młodości od września w warszawskich gimnazjach!

Partner Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie

dorozkarnia_logo_czarne

 

 

 

logo_biale_wspolfinansowanie

#LEŻEĆ - spektakl/performance/instalacja

Podobno mężczyzna przesypia w ciągu swojego życia 24 lata, kobieta 27 lat. Przeważnie śpimy w łóżku. Czym jest ten mebel?
Spektakl to nie tylko studium ciała: Jego motoryki, mechanizmów i estetyki, które staje się fundamentem teatralnego języka przedstawienia; To również próba prześledzenia dziejów obiektu w historii i sztuce a także okazja do głębszego spojrzenia na zwykle pomijaną a często także nieuświadomioną relację ciała, umysłu oraz przestrzeni-przedmiotu.

Premiera we wrześniu – szczegóły już wkrótce.

logo_biale_wspolfinansowanie

(Polski) MEBLOŚCIANKA/ Błażej Peszek 28 kwietnia o godz. 20:00

Sorry, this entry is only available in Polish.

Angażując się w sztukę, tworzymy sztukę zaangażowaną i angażującą. Sztuką zaś jest dla nas każde twórcze działanie. Artystą, aktorem, tancerzem – każdy wprawiony w ruch.

ART_committed

Raz, dwa – ra­zem, bo razem lepiej i skuteczniej – w komitecie! Come on. Za porozumieniem stron. Z widokami na współpracę międzynarodową, międzymiastową, międzydyscyplinarną i międzypokoleniową.

Paulina i Kuba. Zdeklarowani, zobowiązani i zadowoleni. Na życie i na pracę. Aktorska para, para do działania.

Razem od początków studiów krakowskiej PWST na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.. Emocje, działanie, ekspresja. Radość tworzenia, którą chcemy się dzielić. Razem po studiach – w Warszawie i w rozjazdach.

Tańczymy i gramy. Tym jest dla nas teatr tańca – połączeniem form i sztuk, klasyki i nowoczesności. Świadomością ciała­ tekstu. Możliwością pełniejszej ekspresji. Zaproszeniem do odkrywania i zabawy.

Wiemy, że żeby tworzyć, trzeba też współtworzyć okoliczności, szukać szans, otwierać się na spotkania z nieznanym, np. z KRS­em. Dlatego stworzyliśmy alternatywę – ART_committed – fundację otwartą na partnerstwo biznesowe.

Za kilka lat będziemy mieć teatr oraz szybką sieć połączeń. Do tej pory na naszym koncie premiery choreograficzne i dramatyczne, polskie i zagraniczne festiwale, projektowanie oraz koordynacja warsztatów teatralnych i ruchowych, role w filmach, jedna wspólna, wielopółkowa „Meblościanka” i kolejna sztuka, na miarę dojrzewającej dojrzałości pisana.

Poza tym kilkanaście wniosków papierowych i niezliczone myślowe. Działania offowe mogą być na poziomie, mogą też swobodnie wkroczyć w profesjonalny główny nurt.

Możemy tworzyć go razem. Misją naszej fundacji jest również edukacja – bilet do kultury, która jest biletem do zmiany.

Żeby się działo, trzeba działać. Z wiarą w inicjatywy oddolne, jesteśmy gotowi do renegocjowania zmian – zaczynając od siebie. Od już. Razem.

Jakub Krawczyk

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (2013). Za swój debiut teatralny uważa spektakl Mateczka w reż. Andrzeja Majczaka w Teatrze Śląskim w Katowicach. To właśnie w Katowicach zagrał w największej ilości spektakli: Krzysztof Babicki „Romeo i Julia”, Laco Adamik „Ubu Król”, „W popielniczce diament” reż. Waldemar Patlewicz, Jacek Rykała „Mleczarnia”, Ponadto doświadczenie w teatrze zdobywał u takich reżyserów jak: Jacek Głomb „Cesarz Ameryki”, Jerzy Stuhr, Waldemar Raźniak „Czyż nie dobija się koni”, Błażej Peszek „Meblościanka”, „W popielniczce diament” reż. Waldemar Patlewicz czy „DERBY.Białoczerwoni” w reż. Tomasza Rodowicza.

Za jedną z głównych ról w spektaklu dyplomowym „Czyż nie dobija się koni?” w reż. Waldemara Raźniaka otrzymał nagrodę aktorską na 30. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Spektakl "DERBY.Białoczerwoni" z jego udziałem otrzymał nagrodę Złotej Maski za najważniejsze wydarzenie na scenie off w sezonie 2014/2015 oraz został uznany za najlepszy spektakl sezonu wg Gazety Wyborczej/Łódź.

Spektakle z jego udziałem prezentowane były na krajowych festiwalach m.in. Kaliskie Spotkania Teatralne, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych oraz międzynarodowych Boska Komedia w Krakowie, w Moskwie, podczas: VII Moscow International Theatre Festival of Graduate and Student Performances, Tanzfestival Bielefeld w Niemczech, Mandala Performance Festival 2012 oraz International Art forum ''Alter Ego'' w Sofii.

Karierę filmową zaczął od filmu „Boisko Bezdomnych” w reż. Kasi Adamik. Spotkał się również w pracy na planie m.in. z Maciejem Prykowskim w filmie „Zgorszenie publiczne”, Michałem Gazdą „Wataha”, „Druga szansa”, Jerzym Stuhrem „Obywatel”, Marcinem Wroną „Demon” oraz z Filipem Bajonem przy filmie „Kamerdyner”.

Miło wspomina współprace przy dokumencie fabularyzowanym „Piasek w tryby. Jastrzębie 88” w reż.Grażyny Ogrodowskiej oraz „Z Gliwic do Paryża. Wojciech Pszoniak” w reż. Krzysztofa Korwin – Piotrowskiego.W pracy ceni sobie profesjonalizm i pełne zaangażowanie. Dąży do typu aktorstwa, w którym ciało jest istotnym elementem kreacji scenicznej. Prywatnie interesuje się lotnictwem.

Od sierpnia 2015 roku jest prezesem Zarządu nowo powstałej Fundacji ART_committed z siedzibą w Warszawie. W styczniu 2016 roku został wybrany na Przewodniczącego Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca oraz jest członkiem Prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury przy Biurze Kultury w Warszawie.

Paulina Jóźwicka

Urodzona 1983 roku w Opolu. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie oraz Kulturoznawstwa na Uniwerystecie Opolskim. Z tańcem związana od dwudziestu pięciu lat, od 2002 roku rozwija swoje umiejętności w dziedzinie tańca współczesnego, starając się łączyć dwie pasje: teatr i taniec. Ucząc się w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu w latach 2002-2006 odkryła możliwości tworzenia jakie daje teatr tańca. Tam też spotkała swoich mistrzów: Witolda Jurewicza i Jacka Owczarka. Później swoje umiejętności w dziedzinie tańca współczesnego i choreografii rowijała pod okiem Sylwi Hefczyńskiej - Lewandowskiej -wykładowcy Wydziału Teatru Tańca, Joe Altera - choreografa pracującego w San Diego z którym pracowała nad spektaklem dyplomowym, Anny Piotrowskiej – Kierownik Zespołu Artystycznego Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu oraz Dziekana Wydziału Teatru Tańca – Jacka Łumińskiego.

Swoją fascynację teatrem Paulina zawdzięcza mamie - aktorce teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru Studio w Warszawie, a także wybitnym profesorom PWST: Janowi Peszkowi, Jerzemu Stuhrowi oraz Jerzemu Święchowi. Zagrała w kilkunastu spektaklach tanecznych m.in. Po drodze chor. Jacek Owczarek Umwelt we własnej choreografii, Na dobranoc przed ślubem chor. Anna Wytych-Wierzgacz, De corpore chor. Witold Jurewicz, Każdego z nas chor. Janusz Skubaczkowski, Beata Owczarek, Wszystko wymyka się… chor. Joe Alter.

Debiut teatralny to rok 2001 – Wesele reż. Andrzej Czernik, w kooperacji teatrów Eko Studio oraz Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Spektakl dyplomowy Hamlet reż. Cezary Tomaszewski, w którym grała Ofelię oraz Gertrudę był prezentowany na najważniejszych polskich festiwalach: „Dialog” we Wrocławiu, Festiwal Szekspirowski w Gdańsku oraz Warszawskie Spotkania Teatralne.

W 2011 roku wraz z Katarzyną Kostrzewą i Agnieszką Bednarz stworzyła spektakl Projekt: 3 Siostry, który grany był m.in. na festiwalach: Roma Teatro Festival w Rzymie, Moskwie, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezalęznych w Ostrowie Wielkopolskim – zdobył tam II nagrodę, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Tczewie, gdzie zdobył Grand Prix, podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu; z sukcesami prezentowany jest do dzisiaj na wielu scenach Polski.

Od marca 2012 roku gra tytułową rolę w spektaklu Meblościanka reż. Błażej Peszek; w 2013 roku odbyła się premiera spektaklu Profanum reż., chor., Kamil Wawrzuta. Spektakl otrzymał nagrodę Grand Prix Roma Teatro Festival, został również laureatem konkursu „Polowanie na motyle” Teatru Ochoty z Warszawy, dzięki czemu powstanie nowa produkcja tej grupy „we are not superheros”. Równolegle zaczyna próby do spektaklu w reż,. Eweliny Marciniak w Katowicach.

Paulina zajmuje się też edukacją taneczną dzieci i młodzieży. Na stałe jako instruktor związana jest jest z Domem Kultury Dorożkarnia w Warszawie oraz Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

(Polski) #LEŻEĆ SPEKTAKL // PERFORMANCE // INSTALACJA

(Polski) Podobno mężczyzna przesypia w ciągu swojego życia 24 lata, kobieta 27 lat. Przeważnie śpimy w łóżku. Świadomość śni, ale ciało nie zasypia; Czuje, widzi, pamięta, marzy. Każdego dnia budzi sięzupełnie inne. W nowy dzień zabiera ze sobą fragment łóżka.
Czytaj dalej

LEM_ONIADA

smaki dojrzewającej młodości O czym marzą i jak się czują w prototypowym wieku lat kilkunastu, pod królewskimi rządami rodziców oraz szkolnych dostojników, nasi widzowie – gimnazjaliści? Jak się czujecie i kim jesteście w kosmosie zależności i relacji? Przyglądamy się Wam jak przybyszom z innej planety – czy rozpoznacie się w Automateuszu i Elektrinie? Czy wybrzmi z tego Lem? Czy to ważne i Wasze?
Czytaj dalej

Projekt: 3 siostry

Masza od siedemnastego roku życia trwa w nieszczęśliwym małżeństwie. Olga, od kiedy pracuje w gimnazjum, czuje, jak z każdym dniem kropla po kropli uchodzą z niej siły. A Irina rzuciła się w wir pracy, aby wyzbyć się uczucia smutku i niezadowolenia. Pobyt na prowincji stracił swój sens, wspomnienie o czasach Moskiewskich coraz to wypływa spod nudy codzienności i wznosi się w jeden rozpaczliwy okrzyk: "Do Moskwy!
Czytaj dalej

Profanum

Ruchomy Kolektyw Spektakl Profanum jest światem tego co ludzkie, tego co się wydarza w zwyczajnym życiu. W tej historii człowiek jawi się jako istota samotna – zagubiona w świecie, zagubiona w sobie samej. Owa samotność to coś, na co człowiek jest niejako skazany. Nikt przecież nie może przeniknąć do wnętrza ludzkiego umysłu, tej najbardziej intymnej części nas samych. Szansą przełamania owej samotności jest drugi człowiek.
Czytaj dalej

Meblościanka

Wyposzczone duchy gwiazd nawiedzają Polskę w poszukiwaniu resztek sławy. Stawiają czoła samotności i wreszcie odnajdują swoją przyziemność. Wszystkie sprawy, które bagatelizowali za życia teraz wracają ze zdwojoną siłą. Co zostało zaniedbane musi zostać opowiedziane. Pogubione duchy rozliczają się ze swoimi biografiami, odbrązawiają postawione im za życia pomniki i szukają zrozumienia wśród żywych.
Czytaj dalej

Prezes zarządu

Jakub Krawczyk
tel: + 48 886 325 669
email: biuro@artcommitted.com

Wiceprezes zarządu

Paulina Jóźwicka
tel: + 48 695 667 147
email: biuro@artcommitted.com

Adres

ul. Nalewki 5/127
00-187 Warszawa

KRS 0000568778
NIP 5252625274

Raiffeisen Bank Polska S.A.
89 1750 0012 0000 0000 3033 0595

Odwiedź nas

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide