O FUNDACJI

Fundacja ART_committed powstała w lipcu 2015 r. w Warszawie, jej twórcami i sercem są Paulina Jóźwicka i Jakub Krawczyk. Powodem powstania fundacji była, i wciąż jest chęć tworzenia i realizowania własnych wizji i założeń artystycznych. Paulina i Kuba chcą tworzyć i dzielić się swoimi pomysłami, przy czynnym współudziale artystów, ludzi i instytucji kultury. Bo żeby tworzyć trzeba współtworzyć. Głównym obszarem działań jest teatr i taniec oraz chęć łączenia tych dwóch dziedzin sztuki.

Obecnie flagowym „produktem kultury" fundacji jest projekt ART_AKCJA (2017-2019) współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
W ramach ART_AKCJI, co miesiąc, fundacja prezentuje swój dynamiczny repertuar. Przedstawia spektakle o różnorodnej tematyce, dla odbiorców w różnym wieku. Od klasyki do nowoczesności. Od teatru do tańca. W projekcie pojawiają się realizacje balansujące na styku aktorstwa i ruchu: "Projekt: 3 Siostry", "MEBLOŚCIANKA", "LEM_ONIADA", (I Nagroda w kategorii Organizacje Pozarządowe Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017), "PROFANUM", "we are not superheroes" oraz najnowsza realizacja "Wichrowe Wzgórza non fiction".

W maju 2018 r. powstał film tańca "Siostry" w reż. Jakuba Krawczyka, inspirowany spektaklem "Projekt: 3 Siostry", który został zaprezentowany jako jeden z dziewięciu filmu z całego świata na Międzynarodowym Festiwalu Mobile Dance Movie Festival w Nowym Jorku.

Dotychczasowe realizacje ART_committed cieszą się uznaniem wśród ludzi teatru, krytyków oraz widzów, o czym mogą świadczyć nagrody na koncie twórców i współtwórców spektakli. Spektakle były prezentowane m.in.na festiwalach w Rzymie, Moskwie i Bułgarii oraz na festiwalach w kraju: Boska Komedia w Krakowie czy Kaliskie Spotkania Teatralne.